Līdz sacensībām:
MySport MTB kauss 2014, 1.posms Tomē.

Ilgi gaidītā sezona ir klāt!

Labvēlīgie laika apstākļi jau visu ziemu mūs lutina - ar riteni varēja braukt vai visu ziemu! Protams iespēju robežās to arī darījām. Jau ilgāku laiku nepameta sajūta, ka kaut kas pietrūkst - pietrūkst sacensību gara. Plānojot sezonas kalendāru sākotnēji nebija paredzēts apmeklēt šo sacensību seriālu, tātad arī šis sacensības. Taču nebija viegli noturēties pretim kārdinājumam. Nepilnas stundas attālumā notiek sezonas atklāšanas sacīkste, tātad mums tur ir jābūt! Un jau pirmajās sacīkstēs divas debijas: Sandijam komandā un mazajam Ernestam pirmais pusmaratons. Lieki būtu atstāt labās ziņas uz beigām, teikšu uzreiz - abiem tās bija veiksmīgas. Sandijs uz pjedestāla otrā pakāpiena savā U23 vecuma grupā, bet Ernests iekļāvies divās stundās. Nebūt ne slikti klājās arī man, uzsākot sacīksti no beigām, pakāpeniski audzējot tempu, apdzenot savu simtu braucēju nofinišēju pusmaratona distancē kā sešdesmitais. Spalgais vējš, salikumā ar lietu, tātad arī dubļiem, palika otrajā plānā un droši varu par sevi teikt, ka sezonas atbildīgākajiem mačiem esmu gatavs!

Pieminot pašu trasi gribās uzslavēt organizatorisko pusi. Manuprāt viss bija ļoti izdevies: marķējums, reljefs, pati atmosfēra - lieliski! Atskatoties atpakaļ, es raksturotu to kā atbilstošu mtb sacīkstēm, ar daudzviet mīkstu segumu, ar smilšu posmiem, netrūka gan stāvus augšup, gan tāpat lejup. Grants ceļu pamaz, tikai tik, cik lai pārbrauktu no vienas meža sekcijas uz otru. Nebija arī mūsu mežiem raksturīgo, man nepatīkamo izcirtumu. Pirms starta kaut ko galvā biju sajaucis ar plānojumu. Rēķinājos iekļauties maksimums divās stundās, taču pēc trasē pavadītā laika redzams, ka man tas izdevās daudz ātrāk.

Jau finišā, satiekot Sandiju apsveicu viņu ar lielisko debiju. Viņš tobrīd vēl neticēja tam. Iespējams, ka arī viņš savos rēķinos bija pārrēķinājies. Un tikai dažas dienas šķir mūs no nākamajām sacīkstēm - Vivus.lv maratons 2014. Pirmā posma sacīkste Tukuma pusē ar startu un finišu Milzkalnē. Tiekamies tur!

Komandas vārdā

Atis

14.04.2014.