Līdz sacensībām:
Sezonas atklāšanas sacīkste.

Ventspils nav tepat aiz stūra! Vienam otram no mums šis agrais rīts aizsākās jau ap pieciem. Pašam liekot velosipēdus velo turētājos uz jumta rokas nosala, jo āra temperatūra bija -2 grādi, pie tam ar biezu sarmas kārtas piedevu. Esot uz Ventspils šosejas acis visulaik meklēja termometru un cipariņus tajā. Vienu brīdi tas bija pakāpies pie +11 grādu atzīmes, bet pašā Ventspilī nokrita līdz +8-iem. Patīkami redzēt visus ierindā, šoreiz bijām skaitliski vislielākajā sastāvā kā līdz šim. Maratona distancē 47 km garumā devās Kalvis, Edgars,Vitālijs, Vilnis un Juris. Pusmaratonu šogad veiks Atis, Sandis, Renārs, Vineta un Kaspars. Bērnu braucienos piedalījās Artis, Ernests un Raulis.

Tikai četras dienas “no kruķiem” ticis vaļā ir Oskars – lai veseļošanās rit strauji! Un ikdienas ritms šo sacīksti lika izlaist Andrim.

Pirms starta izpētījuši starta taktiku pirmie devās Maratona dalībnieki. Un jau pie “pudeles kakla” vienam otram stratēģija bija jāpārdomā. Kamēr kāds gaida, cits jau minūtes divas kā trases līkumos. Sākuma daļa šogad bija pamainīta, vairs nebija slapjās pļavas, kas pērn nosaldēja kājas un dubļi šogad kā tādi nebija redzami vispār! Visai garā taciņa nevienam neļāva tā pa īstam izpausties ,lai atrautos. Iespējams pat sākotnēji jau noteica gala rezultātu. Bet ne uz to vien var norakstīt visu braucienu. Jāsaka, ka visa turpmākā daļa bija īstā Ventspils gaumē: smilts, līkloči starp priedītēm kāpās, vietām šķembu ceļš, armijas daļas paneļi, aukstais vēja pūtiens braucot gar jūru. Trase bažas neradīja, vairāk satrauca kā uzvedīsies jaunie riteņi un kā izskatīsimies uz pārējo fona. Lai gan esam gatavojušies sezonai, katru pavasari tomēr nonākam pie bažām un atzinumiem. Taču zināms, ka bez tā lielus mērķus nesasniegt.

Šogad Ventspils posms izcēlās ar ļoti lielo skaitliski nomaldījušos braucēju pulku. Diemžēl tas bija skāris arī mūsu komandas līderi Kalvi. Šis posms viņam jāaizmirst un mēs ticam, ka turpmāk veiksmes būs vairāk.

Šis posms mums bija pirmais arī ar jauniegūtajām formām. Budžeta ierobežojums neļāva iegādāties arī auksta laika apģērba gabalus, taču turpinājumā sponsori varēs lepoties ar mums un sevīm, jo tos rotā visu atbalstītāju logo! Ikviens velobraucējs un viņa līdzjutēji, ikviens preses un foto pārstāvis tagad un turpmāk redz, kurš ir lojāls pret velosportu. Paldies mūsu sponsoriem!

 

 

22.04.2013.