Līdz sacensībām:
SEB MTB maratons, 1. posms, 2013. No Cēsīm uz Valmieru.

Pēdējos gados ierasts, ka tieši pirmais posms SEB MTB maratons uzņem rekordlielu braucēju skaitu. Tā notika arī šosvētdien. 2695 lieli un mazi riteņbraucēji stājās uz starta Skandi motrors (274 dalībnieki), Virši A (2135 dalībnieki) un Mammadaba veseslības (125 dalībnieki) braucienu distancēs, bet jaunākie braucēji sacentās aizraujošajā Gutta bērnu braucienā (161 dalībnieks).

Mūsu komandai šogad ambiciozi plāni: saglabāt vai tikt tuvāk vadošo komandu sarakstam! Un uzreiz sakāms, ka šo posmu esam aizvadījuši ļoti labi. Jau pašā sākumā jāpiemin Kalvja otrais labākais sasniegums savā vecuma grupā!

Viņš arī labākais no mūsu sastāva kopvērtējumā. Starts šogad, pēc organizatoru lēmuma, tika atstāts jau ierastajā vietā – Cēsu galvenajā laukumā pilsētas centrā, taču zinot cik bīstams ir nobrauciens lejup izbraucot no tā, tika veidots tehniskais starts. Peletonu mākslīgi bremzēja pa priekšu braucošais vadošais auto un jāatzīst, ka tas ir gana gudrs risinājums. Jau atstājot pilsētu un asfaltu, pirmajos grants pakalnos notika bīstams kritiens, pēc kura garāmbraucošiem būtiski vajadzēja samazināt ātrumu. Vēlais pavasaris, blīva grunts, maz dubļu, vēl mazāk putekļu – tas viss šodienas sacīksti padarīja par ļoti ātru. Šodien nebija arī nekādu tehnisku ķibeļu un pētot finiša protokolu redzam, ka esam ielikuši labus pamatus 2.posma sacīkstei, kura notiks Siguldā. Domājams, ka tur pievienosies arī mūsu meitenes – fotogrāfi un bilžu cienītājiem neliks vilties!

16.05.2013.