Līdz sacensībām:
Vivus.lv MTB Maratons 2015, 1.posms, Ventspils.

Ventspils...., Ventspils...

Parasti šis vārds saistās ar Aivaru, kurš L., ar kaut ko tālu, savādāku, ar terminu „cita republika”. Kāpēc izveidojies tieši tāds priekšstats, uzreiz nepateikšu, bet nu jau dažus pēdējos gadus klāt nācis vēl viens – Vivus.lv MTB maratona sezonas sākuma posma vieta. Pēdējo reiz Ventspilī biju pērn vasaras vidū, it kā nesen, bet „Lemberga hūte” pacēlusies vēl tuvāk Saulei, skats kļuvis baudāmāks un vēl pievilcīgāks. Taču, kad ierodās visi velobraucēji uz sacensībām, šai vietai jau var pielikt maģiskā statusa nosaukumu. Ar gādīgu mūsu atbalstītāju doto iespēju uz sacensībām ieradāmies jau sestdien dienas pirmajā pusē. Abas mājas uz riteņiem ļoti palīdzēja! Veicot trases apskati satiekam divus vīrus, atbraukušus uz šejieni no Jaroslavļas. Pajokojam, lai neapbižo mūs trasē – neapdzen, uzsakām viņu uzcītību dalībai un attālumam. Apskate, kā jau ierasts domāta mazo nianšu noķeršanai, taču būtiskas izmaiņas ar iepriekšējos gados redzēto nemanām. Šķiet divās vietās gan nomaldījāmies – paši vainīgi, nevajadzēja apdzīt marķētājus, taču ļoti ātri tiekam trasē atpakaļ. Resumē: mazliet pārsteidz daudzās taisnes, patīk tehniskās sakņu sekcijas, foršie divi garie nobraucieni mežā un jā, arī Piedzīvojuma parka cilpa likās „garda”. Kopumā lielu organizētību no komandām, lai iepazītu trasi nemanām, bet gan jau katrs par to ir padomājis sev ērtajā laikā.

Sacensību rīts. Jau septiņos no rīta redzama rosība, tiek veikti pēdējie sagatavošanās darbi. Sacensību vieta ieņem to izskatu, kādu esam pieraduši redzēt. Izmantojam rīta rosmi, lai pamostos, garda rīta maltīte, kafija un esam gatavi jaunai dienai. Pēc Tomes sacīkstes panākumiem, bija pamats domāt, ka arī Ventspils mums dāvās kādu pjedestālu. Precīzāk gan pašiem būs jāizcīna! Pašā rītā SMS vēsta, ka apslimis Kalvis, būs jāiesaka, lai neveic pastaigas iepriekšējā vakarā ar draudzeni pilsētas parkā...,bet ja nopietni Ventspili sasnieguši pēdējie divi mūsēji. Pirms mūsu, pusmaratona distances starta ir arī labas ziņas – Vilnim juniors „izkodis pogas” visiem, tikai mazliet atpaliekot no uzvarētāja! Tātad jau viens pjedestāls mums ir. Starts pret kalnu un līkločos lejup. Vilnis no mūsējiem vienīgais, kam pienākas TOP 30 koridoris, pārējie mazliet pamokamies, lai tiktu ērtākā vietā. Pamaisa bērnu sacensību starti un lielā jauno pienācēju masa. Katrs kurš nolēmis šodien piedalīties par visu varu cenšas tikt pirmajās rindās. It kā nekā peļama, bet tam stiprajam braucējam nebūt patīk, ja nemāki uzsākt braukt no vietas vai kāp nost no riteņa pirmo grūtību spiests. Vēlāk vērojot bildes pamanu, ka sacensību toni, starta kalna braukšanā nosaka mūsu komandas exdalībnieks Sandijs, novēlam viņam veiksmīgu sezonu un labus startus. Taču tajās pašās bildēs redzams, ka mums ir lieliska maiņa un nebaidīšos nosaukt Endiju par līderi komandā. Lai veiksmīga sezona arī tev un visiem mums!

Rezultāti kā parasti tam atbilstošajā sadaļā, bildes un video arī. Pašu sacensību jūtos gana labs, lai gan divas nedēļas īsi pirms starta slimības dēļ izlaistas. Jau šķērsojot finiša līniju pirmās labās ziņas – visi veiksmīgi finišējuši, bet provizoriskie rezultāti liecinot, ka komandu cīņās esam trešie! Pagājušo gad divas reizes neuzkāpām uz pjedestāla (kļūdas dēļ uzkāpa un balvas saņēma citi), divas reizes mūs „noņēma” no tā. Pieņemu, ka viss bija godīgi, tamdēļ piesardzīgs biju arī šoreiz – pārlieku nesapriecājos un mudināju to nedarīt arī citiem. Diemžēl neapstiprinājās arī šo sacīkšu provizoriskie rezultāti – tie bija pat ļoti kļūdaini un orgi ar tām cīnās vēl šodien, kad top šis raksts (aut. piez. 21.04.). Sarakstos joprojām nav arī Viļņa rezultāta. Ar to gribās publiski pieminēt, uzdot jautājumu: vai šo sacensību organizatori ir darījuši visu, lai šādas situācijas neatkārtotos? Kļūdīties var visi, bet, ja pēc sacensības nav skaidrs, kam pienākās pjedestāls, kam nē – šādu skatu apbalvošanas ceremonijā redzējām Ventspilī atkal! Nu puiši, saņematies taču! Saprotams, nekādu oficiālu protestu necelsim, bet ceram un ticam, ka rezonanse nāks tikai par labu visiem, gan dalībniekiem, gan pašiem sacensību organizatoriem.

Un nobeigumā par labo. Apsveicam Endiju ar augsto vietu kopvērtējumā un protams pirmo vietu sasniegto savā vecuma grupā starp junioriem! Tur pat „vienā maisā” liekams arī Reinis. Jau pirmajā sacīkstē mūsu komandas formā un pirmais pjedestāls, trešā vieta junioru vecuma grupā – tā turpināt! Arī pārējiem un katram no mums svētdien bija uzvara, katram sava!

Komandas vārdā,

Atis.

19.04.2015.