Līdz sacensībām:
Sezonas kopvērtējums. Individuāli.

Aizvadīta jau sestā sezona mūsu komandai! Rudens kā allaž ir cāļu skaitīšanas laiks. Arī mēs vēlamies veikt īso atskaiti savu atbalstītāju un līdzjutēju priekšā. Pie viena katram pašam individuāli izvērtēt savu artavu komandas rezultātos un iezīmēt jaunus lielos mērķus.

Sezonu uzsākām nebijuši kuplā sastāvā – 17 dalībnieku pavasarī uzvilka MTB Garkalnes formu. Un 10.aprīlis ar sacensībām Pomerancē un Tomē, bija diena, kad aktīvi uzsākām ļoti garo sacensību grafiku. Dažiem šovasar bija tikai pāris nedēļas nogaļu bez sacensībām, bet summā to šogad bijis 41! Sezonas jaunpienācēji Rūta, Aigars un Mārtiņš.

Rūta, kuras ieguldīto ļoti augstu novērtējām, šosezon ļoti palīdzēja komandas gaisotnes veidošanā. Līdz šim viņa ir vienīgā sieviešu kārtas pārstāve, kas jebkad ir bijusi mūsu komandā. Bijām plānojuši, ka puišiem ir nepieciešama meitenes līdzdalība. Tas palīdzētu ar disciplīnu, pašsakārtošanos, mērķu izlikšanu un sasniegšanu. Cerējām iegūt jaunu pieredzi taktiskajos risinājumos. Tāpat ceram, ka arī pašai Rūtai sezona bija laba pieredze mūsu starpā. Raugoties no sportiskajiem rezultātiem tie ir augsti: iegūts čempiones tituls Vivus.lv MTB pusmaratona distancē, čempiones tituls XCO krosā Gruzis Acī 2016 sieviešu Elites grupā, uzvarētas sacīkstes Velosvētki Drustos 2016 un XCO "Sigulda Cup" 2016, (UCI C2 kateg. sacīkste). Kā vicečempione atzīmējās Latvijas čempionātā XCO 2016 un SEB MTB pusmaratona vērtējumā. Rūta šogad uz pjedestāla dažādiem pakāpieniem kopumā kāpusi 18 reižu!

Aigars komandai pievienojās kā šosejas disciplīnu braucējs. Iepriekš piedaloties šosejas komandu sacīkstēs jutām, ka šāda tipa speciālists mums lieti noderētu. Paša Aigara aktīvā iniciatīva darboties komandas mērķu labā tiek ļoti augstu novērtēta. Šogad aizvadītas 5 šosejas sacīkstes no kurām veiksmīgākais starts no rezultātu viedokļa atzīmējams 7 vieta vecuma grupā Latvijas velo svētkos Olainē 2016. Tikai kritiens neļāva pacīnīties par iespējams augstvērtīgāko rezultātu 26.Riteņbraucēju Vienības braucienā. Piedaloties arī MTB sacīkstēs Aigars pierādīja sevi ar ļoti respektablo rezultātu 19. Tartu Rattamaraton, kuras būtu vērtējamas kā vienas no lielākajām Baltijā. SEB MTB maratonā visas sezonas garumā un arī kopvērtējumā tikai nedaudz atpalikdams no komandas otrā sastāva līdera Jura.

Mārtiņam uzsākot velo sezonu nāca jauni dzīves izaicinājumi – darba piedāvājums menedžera amatā Alpha Baltic/Unitymarathons.com komandā. Tas pamainīja lielos plānus uz mazajiem, kā rezultātā Mārtiņš ņēma dalību SEB MTB maratona sacensībās, bet atteicās no dalības Vivus.lv kalendārajās sacīkstēs. Mārtiņš godam aizstāvēja uz viņu liktās cerības, rezultātā sezonas kopvērtējumā bija kā pirmās komandas trešais numurs. Taču, diemžēl mazais sacīkšu skaits liedza parādīt Mārtiņa patieso potenciālu.

Pērn sezonas noslēgumā iegūto titulu ‘’Gada vērtīgākais braucējs’’ visas vasaras garumā attaisnoja Endijs. Iespējams, ka nasta bijusi smagāka nekā viens otrs to var apzināties. Taču nekādi pārmetumi Endija virzienā – tieši otrādi. Labi pastrādāts darbiņš! Uzteicama ir Endija tieksme uz rezultātu. Dzīvē kā jau dzīvē: mēs spēlējamies ar dzīvi – dzīve spēlējās ar mums. Tā varētu nosaukt notikušo pēdējā Apes posmā Vivus.lv pusmaratona distancē. Sezonas pirmās puses sacīkstes nebūt neļāva mums iedomāties, ka Endijam izpaliks kopvērtējuma pjedestāls gan Vivus.lv gan SEB MTB maratona sacīkstēs! Taču 7 reizes pjedesāls ir bijis un esmu pārliecināts, ka Endijs saviem konkurentiem nākamsezon vēl atgādinās par sevi!

Vitālijs, kā jau kuro gadu pēc kārtas – ir aktīvs un ņem dalību visās jomās. Velopolo, fiksītis, šoseja, mtb….un tagad arī mocis. Sacensību skaits neiedomājami liels! Netaisnīgā nolikuma dēļ visu sezonu cīnījies no aizmugurējajiem koridoriem un tikai pēdējā posmā izcīnot kopvērtējumam nepieciešamos punktus viņam vieta uzreiz aiz otrā simta. Domājams, ka Vitālijs pats neatcerās tik neizteiksmīgu startu SEB MTB maratonos. No sacensību rezultātiem redzams, ka sezonas sākums bijis īpaši vērtīgs. Tāpat jāuzteic Vitālija dalība Latvijas IV Olimpiādē, kur ņemta dalība gan individuālajā, gan grupas braucienā šosejas riteņbraukšanā. Zināms, ka uz to devās tikai stiprākie! Jau trešo gadu kāds no mūsējiem brauc prestižo Tartu velomaratonu. Šogad bijām divi – arī Vitālijs. Savukārt Vivus.lv MTB pusmaratona kopvētējuma rezultāti liecina, ka Vitālijs bijis otrais stiprākais komandā.

Jurim jau otrā ‘’jaudīgā’’ sezona pēc kārtas! Ir uzķerts pareizais ritms, atbilstošā treniņprogramma – galvenā panākumu atslēga. Sezonu uzsākot Juris tika iedalīts komandas otrā sastāva sastāvā SEB MTB. Tas nebija kā pazeminājums, bet gods uzņemties otrā sastāva ‘’lokomotīves’’ tēlu. Uzreiz jāsaka, ka rezultāti bija labāki kā lielākajai daļai no pirmā sastāva. Ziemas/pavasara darbs noslēdzās ar treniņnometni Itālijā, kur arī sezonas pirmā sacīkste Green Fondo Paolo Bettini 2016. Visas trijas šosejas sacīkstes Jurim ļoti izdevušās! Jāatzīst, ka viņš ir ļoti daudzpusīgs braucējs, jo nevar saprast kas viņam padodās labāk. Kā rāda skaitļi Vivus.lv MTB pusmaratona kopvērtējumā izrādīta sīva konkurence saviem komandas biedriem un viņš tikai nedaudz iepaliek no 2 un 3 labākajiem.

Patīkamu rezultātu izaugsmi šosezon sagaidījām no Kalvja. Kalvim 2013 gadā bija augstvērtīgākie sportiskie sasniegumi komandā, par kuriem bijām ļoti priecīgi. Tad notika līderu maiņa atnākot Sandijam, vēlāk ilgstošas traumas un veselības atlabšanas periods. Pērn uzsāktas mācības augstskolā un šogad Kalvis atkal ‘’spridzina’’! Stabili, augstvērtīgi sportiskie sasniegumi – atbilstoši komandas prasībām un tieši vajadzīgajā laikā un vietā. Kalvis gan 26.Riteņbraucēju Vienības braucienā, gan Rīgas velotonā 2016 ilgstoši atradās peletona vadošajā grupā un daudz netrūka, lai starp daudzajiem braucējiem nebūtu starp vadošajiem. Vivus.lv MTB pusmaratonā tikai pirmā posma neizteiksmīgais rezultāts Kalvim liedza būt starp 50 spēcīgākajiem kopvērtējumā.

Pērn Jānim sezonas nobeigums sanāca tāds ar kuru nebija apmierināts ne viņš pats, ne komanda (iespējams, ka nenosaucu vēl kādu…), bet jau ar sezonas pirmajiem startiem skaidrs bija viens – Jānis ir gatavs pierādīt, ka tā bija kļūda, ka tam tā nevajadzēja notikt! Jāatzīst, ka mēs visi to arī gaidījām. Sezona izdevusies pat ar visām tehnikas likstām, kuras Jāni mocīja vai katrā sacensību posmā. Diemžēl tehniskās likstas neļāva pilnvērtīgi sasniegt visus individuālos mērķus, taču komandas ietvaros viss kārtībā. Jāatrod pareizā ''atslēga’’ velo servisa jomā un cerams arī jaunais plānotais ritenis dos vēlamo arī nākamsezon.

Reini joprojām pieskaitām pie perspektīvajiem! Daļēji, bet ne visu potenciālu viņš parādīja jau šosezon. Iekļauts abu lielo seriālu otrajā komandas sastāvā izcīnīts stabils trešais numurs tur. Protams mēs visi būtu tikai priecīgi, ja tas būtu komandas pirmajā sastāvā, bet personīgi es lieku uz to, ka Reinis to paveiks jau nākamsezon! Iespējams pietrūkst pārliecības, arī apņēmības, bet viņam ir pietiekamas tehniskās iemaņas, lai sasniegtu atbilstošākus, arī augstākus mērķus, jeb kā sacīts – darbs dara darītāju!

Kaspars šosezon izmēģināja jaunu modeli dalībai sacensībās. Tika dota priekšroka Vivus.lv pusmaratonam, pilnīgi atsakoties no SEBa. Tas tamdēļ, lai maksimāli nodotos vienam seriālam un sasniegtu maksimālos rezultātus tajos. Paradoksāli, bet šķiet, ka tieši SEB MTB maratona pirmais posms viņam bija ļoti izdevies, ja raugās no sportiskās vērtības viedokļa. Šogad noturēts līmenis un paliekam priekšējā koridorī arī abos mūsu šosejas mačos: 26.Riteņbraucēju Vienības braucienā un Rīgas velotonā 2016. Izbrīvējoties kalendāram Kaspars iekļāva arī mazāka mēroga raudzes mačus un Ādažu novada velomaratonā 2016 vietas turpat aiz pjedestāla. Sezonu nobeidzis ar Jūrmalas MTB maratonu 2016.

Oskars, šķiet aizvadījis savu ‘’blāvāko’’ sezonu vispār. Tehnikas ķibeles bija kā pērn, tā šosezon. Ne visos posmos labāko sasniegt ļāva veselības stāvoklis, jo kāda maza kaite/trauma ir katram mums – Oskaram lielāka. Šķiet Oskars mājās nerunājās ar savu riteni, savādāk kamdēļ viņam tik daudz pievilt Oskaru? Tāpat cauro riepu īpatsvars ir tuvu 50% no komandas kopā! Bet to visu kompensē pārsteigums. Pērn tas bija Ikšķeles posms SEBa noslēgumā. Šogad par tādu var saukt 26.Riteņbraucēju Vienības braucienu.

Edgars un Arvīds komandu šogad pārstāvēja tikai katrs trijās sacensībās. Edgaram sezona uzskatāma par izlaistu, tamdēļ runāt par sportiskajiem rezultātiem nevietā. Priekšā nopietns darbs, lai nopietni atgrieztos gan apritē, gan pie labiem rezultātiem. Arvīds jau pirmajā sacīkstē parādīja, ka ir gatavs sezonai, jo palika uzreiz aiz pjedestāla. Turpinājumā, lai gan ikdienā Arvīds pārstāvēja citu sporta klubu pēc savstarpējas vienošanās viņš pārstāvēja mūsu novadu Latvijas IV Olimpiādes sacensībās MTB disciplīnā. Tāpat ņemot dalību prestižajā Latvijas čempionātā XCO disciplīnā. Arvīdam pirmajās sacīkstēs izstāšanās dēļ tehniskas ķibeles – caura riepa), otrajās finišs sasniegts, tāpat kā iegūta neatņemamā pieredze šāda mēroga sacensībās.

Artis un Ernests šo sezonu iesāka ar Tomes MTB. Tā arī bija vienīgā reize, kad abi satikās sacensību trasē kopā. Turpinājumā, lai gan abi piedalījās Vivus.lv MTB katrs brauca savu trasi: Artis pusmaratonu, Ernestam Labs Kino pusaudžu distanci. Ernestam pēc teicama pirmā posma Ventspilī, katrā nākamajā negāja tik labi un atklājās daudzas nianses, kuras treniņu procesā vēl jāsakārto. Sezona savā vecuma grupā kā 9 labākajam. Savukārt Artim sezonas sākums likās tāds pagauss. Bija redzams, ka sezonas startam nebija gatavs, taču ar katru posmu rezultāti uzlabojās un summā kopvērtējumā 10.vieta vecuma grupā.

16.10.2016.