Līdz sacensībām:
SEB MTB maratons, 6.posms, 2013. Tukums.

Ik viens kurš dzird vārdu Tukums blakus grib teikt smukums! Uz Tukumu pēc smukuma devāmies arī mēs. Komanda kurai nekad nav par daudz: ne lietus, ne dubļu, ne grūtību, vienā vārdā sakot - MTB Garkalne! Visas šīs komponentes šogad bija pilnā sastāvā ieradušās arī Tukumā. Gribējās tām ieskatīties acīs un redzēt vai tās nenotrīs. Visi mūsu komandas braucēji ne reizi vien tām ir stājušies pretim, arī šoreiz.

Tukums mūs sagaidīja ar ļoti drēgnu laiku, bija apmācies - īsts rudens. Esot starta koridoros sapratām, ka bez lietus šodien arī neiztiksim. Tas apstiprinājās ar uzviju, kad devāmies trasē. Šogad pielikti bija vairāku ielu līkloči gan uzsākot distanci gan nobeidzot. Izbraucot no pilsētas jau ļoti stiprs lietus. Iebraucot mežā galvā rosās domas. Izkristalizējās pieminēšanas vērts fakts: jo grūtāka braukšana, jo man vairāk tas uz roku (lasi patīk). Priekšrocības jūtami izpaužās dēļ tehnikas un braukšanas manierēm. Šodien nebrauc garām tik daudz apdzinēju, drīzāk otrādi. Šaurā, smagā (gan tehniski gan dubļi un viss izrietošais), arī garā trase ir tas, kas ļauj finišam tuvoties ātrāk kā citreiz. Pērn vasarā Milzkalna pakājē spēlēju ar draugiem volejbolu. Uzkāpu tajā un apstaigāju apkārtni. Ļoti jau gribējās iepazīt to tuvāk, lai izmantotu redzēto sacensībās. Nekas neliecināja, ka šeit retais brauks. Šogad, pa kalnu lejup, caur dubļu vannām brauca tikai drosmīgākie, bet augšup Milzkalnu pievārēja tikai uz vienas rokas saskaitītie! Tik ļoti mīksta, dubļaina bija apkārtne, ka pat uzkāpt (lasi - uzstumt riteni) kalnā bija milzīgs pārbaudījums.

Ne tik stāvi un ilgstoši kāpumi trasē bija vairākkārt, taču visus tos izdevās pievārēt nenokāpjot no riteņa. Ļoti uzrunāja arī garie nobraucieni ar izskaloto ceļa virsmu. Vispār šogad bija kaut kas savādāk! Ne kā citus gadus un jāatzīst ļoti patika. Tik jūtami trasē biju koncentrējies uz braukšanu, ka daudzas epizodes nav atmiņā. Arī tās ir pazīmes, ka sevi neesam saudzējuši. Tuvojoties pilsētai apjaušams, ka vēl viena sacīkste būs galā un kā ikreiz personīgi man patīk "izspēlēt finišu". Jau laicīgi tiek noskatīti "spēlētāji" un spēle var sākties. Kā tas beidzās? Skatieties fotoalbumu!

26.09.2013.