Līdz sacensībām:
Otrais posms, Smiltene

No rīta ieskatoties termometrā un paveroties pa logu, nemaz nelikās, ka diena būs tik drēgna un mitra. Pēdējos pāris gadus Smiltenes posms ir bijis noslēdzošais sezonā un vēlajā rudenī siltumu gaidīt ir neiespējami. Taču pēdējo dienu optimistiskie meteorologu ziņojumi lika cerēt, ka labs laiks būs! Tā domājām arī mēs, un Vilnis pat nolēma savu termoveļu neielikt sporta somā. Rezultātā nācās sparīgi mīt pedāļus, apģērbties ar "rociņām" un "kājiņām", lai būtu silti. Uz trases apskati stipri nerāvāmies, jo lielums tās bija zināms, savukārt bija doma atstāt savu daļu pārsteigumam.

Starts tradicionāli no centra, augšup uz tehnikumu, grantene, pļava....un virziens mežā. Tiek redzēti pirmie kritušie, izkritušās pudeles un pumpji, pirmās caurās riepas... Šodienas komandas morāle ir neatkrist no pirmā posma sasniegtā, nostiprināties un, ja izdodas laba sacīkste, pamainīties vietām ar kaimiņiem. Cik trases sākumgals bija ātrs, vietām skrienams, tik beigu gals lēns, tehnisks, uz izturību akcentēts. Ieraugot atzīmi "finišs 10km", likās, ka orgi smejas, jo tepat jau tam bija te jābūt! Bet daudzie līkloči pa meža saknēm uz mirkli lika aizmirsties un nedomāt. Vien esot ārā no meža pie Tepera ezera, skats, kas pavērās deva impulsu, ka pavisam drīz jau ''deserts''. Ar to domāti parka tiltiņi, parka kalns, centra atrādīšanās, tehnikuma kalns un lejā pie upītes vietas, kur tik daudzi pat nevarēja iedomāties par to, ka meklēs savu draugu zem ūdens līmeņa, lai tiktu uz finišu!

Plānoto iekļaušanos divās stundās trasē izpildīt izdevās, esam tikuši arī pie saviem rezultātiem un vietām. Edgars 1h 47min 18sek (129. v.distancē, 73. v grupā), Vilnis 1h 50min 23sek (184. v., 97. v.), Andris 1h 54min 50sek (264. v., 63. v.), Juris 1h 55min 52sek (282. v., 146. v.) Atis 2h 03min 11sek (420. v., 102. v.) un Kalvis 2h 13min 32sek (682. v., 29. v.). Daļai komandas šī bija atvadu sacīkste no iepriekšējās komandas formas tērpa, un savas iepriekš pārstāvētās mājas trases. Gaidot sacīkšu nākamos posmus un jo īpaši skatītāju un līdzjutēju uzmundrinošos uzsaucienus, tiksimies trasē!

17.05.2011.